Kerten Kene
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'G.Saray fark atmaya geliyor'

YazarMesaj
Dark Light
Kene
Kene
Dark Light

'G.Saray fark atmaya geliyor' Empty
MesajKonu: 'G.Saray fark atmaya geliyor'   'G.Saray fark atmaya geliyor' Icon_minitimePerş. 4 Şub. 2010 - 17:55

'G.Saray fark atmaya geliyor' Ali-sen-20764_501

Fenerbahçe'nin efsane başkanı Ali Şen, ezeli rakip Galatasaray için yaptığı çok çarpıcı tespitlerini aktardı.

"Fenerbahçe 'mali güç yarışında' artık tek başına değil. Şampiyonluk sayısının eşit olduğu Galatasaray, bir de stadı ve Riva arazisinin gücüyle fark atmaya geliyor. Aziz Yıldırım Kulüpler Birliği başkanlığından çok bunu iyi hesap etmeli."

- Galatasaray'da Riva arazisindeki ruhsat sorunu çözüme doğru gidiyor. Villalar dikilmeye başlayınca kulübün 500 milyon doların üzerinde gelir elde edeceği konuşuluyor. Bir yandan da stat bitiyor. Galatasaray Fenerbahçe'yi maddi boyutta da geçerse, sarı-lacivertlilerde ne gibi dengeler değişir?

"3 yıl evvel, şampiyonluk sayısında Galatasaray'la eşitleme olursa, Galatasaray'ın stadı bittikten sonra Riva'dan da gelen gelirlerle bizim önümüze geçeceğini söylemiştim. Hatta fark yaparlar demiştim. Onun için o yıllarda, Fenerbahçe'nin şampiyonluk sayılarının Galatasaray'a göre artmasını istemiştim. Ancak durumu 17'ye 17. Aziz Yıldırım bundan sonra Kulüpler Birliği başkanlığından ziyade başka şeyler düşünmelidir. Fenerbahçe'nin mali ve güç yarışında artık tek başına olmadığını bilmelidir. Ve ona göre çalışmalıdır. Aziz Yıldırım hem kulüp başkanlığından, hem birlik başkanlığından iki de bir istifa edip duruyor. İstifa tek taraflıdır. Fenerbahçe Başkanı bir karar verirse, asla dönmemelidir. Aziz Yıldırım'a tavsiyem, bundan sonra 'İstifa ettim' demesin. Çünkü kimse inanmayacaktır."

"AZİZ YILDIRIM ÜRÜNÜN SAHİBİ"

- Erman Toroğlu'nun Digiturk'ten ayrılması çok konuşuldu. Toroğlu, Aziz Yıldırım'ın, Digiturk Ceo'su Ertan Özerdem'le görüştüğünü, hatta Ali Yıldırım'ın da "Halen Toroglu'nun görevine son vermediniz" dediğini yazdı. Tüm bunlar, futbolda yeni dengelerin işaretleri midir?

"Erman, Türk futboluna saha içi ve dışında idari yönden net mesajlar verdi. Halk beğendi, sevdi ve Erman'a inandı. Erman'ın anladığım kadarıyla zaten sezon sonunda Digiturk'ten ayrılma planları varmış. Bugün bu işin en önemli tarafı, kurumun gelirlerini arttırabilmesidir. Aziz Yıldırım'ın Digiturk yönetimine "Erman'ı istemiyoruz" demesi hiçbir şekilde yadırganmamalıdır Çünkü ürünün sahibi kulüpler. Fikirlerini söyleyebilirler. Ancak Erman'dan yoksun bir Digiturk, eğer gelirlerinde azalma gösterirse, o zaman kulüpler zarar görür. Erman'ın haklı olduğu ortaya çıkar."

KARAYİP'TEN TÜRKİYE'YE...

- Gökhan Ünal transferini nasıl değerlendiriyorsunuz? Uzun süre Karayip Adalarındaydınız, Fenerbahçe'yi dönünce nasıl buldunuz?

"Ben 1 aydır Karayip Adaları'ndaydım. Oradan, internet yoluyla Türkiye'de olup biten her şeyi takip ettim. Gökhan, Fener'in eksikliği olan, hücumdaki bir oyuncu. Güiza'dan artık hayır geleceğini sanmıyorum. Fiziki gücü olan futbolcular, Avrupalı güçlü savunma oyuncularınıa karşı daha iyi mücadele ederler. Gökhan Ünal bugünkü gücünü bir kat daha arttırırsa çok büyük yıldız olur. Burada en büyük Koch'ta."

BOYNU BÜKÜK BEŞİKTAŞLILAR

- Beşiktaş'ta Demirören yeniden başkan oldu ancak Murat Aksu seçim sürecinde onu bir hayli zorladı. Siyah-beyazlı camiada 3. Demirören döneminden neler bekliyorsunuz?

"Yıldırım Demirören'in en büyük karşıtları, kendi taraftarları. Küfür de eden var, 'Yeter' diyen de. Ben hiçbir gün, kendi taraftarları tarafından protesto edilip de koltukta oturmaya devam edenlere sempati ile bakmadım. Gerçi bu durumu, bütün kulüplerde, Ali Şen dışında tüm başkanlar yaşadı. Yıldırım evvela bu barışı sağlamalıdır. Kitlelerle kavga eden birinin başarılı olması mümkün değildir. Yıldırım, Beşiktaş'ı, madem ki yönetime güçlü paralı insanlar aldı, gazetelerin üçüncü sayfasından kurtarmalı. Arkadaki birinci sayfaya taşımalı! Buna göre icraat yapsın. Boynu bükük Beşiktaşlılar'ın başlarını dik tutsun. Gerisi kolay gelir."

Kaynak : Bugün

'G.Saray fark atmaya geliyor'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Basbakan Geliyor
» G.Saray'da Keita krizi!
» G.Saray Lincoln'den kurtuluyor!